atasehir@oncul.com.tr

0 216 455 50 45

0 543 266 01 56

Erken bir dönemde (19.ay) okula başlayacak oğlumuz için zorlu bir süreç neticesinde karar vermiştik. Oryantasyonu tam tamamlamıştık ki okulun devir olduğunu öğrendik.

Kimdi devir alanlar? Nasıl insanlardı? Çocuklarımıza nasıl davranacaklardı? Eğitim anlayışları, düşünce tarzları neydi? Kafamızda soru işaretleri sıralanıyordu. Taa ki Melis Hanım'ı tanıyınca kadar. Melis hanımla konuştukça her biri birer birer silindi. O'nun profesyonel ve pozitif kişiliği, çocuk odaklı ve Atatürkçü eğitim anlayışı ile güvenimiz katlandı.

Çocuğumuzu artık her gün okula güvenle bırakıyorduk ve gözümüz arkada kalmıyordu. Almaya gittiğimizde Uras'ın "Neden geldiniz, okulum daha bitmedi ki" tepkisiyle karşılaşıp "Ne yapıyorsunuz bu çocuklara siz burada?" sorumuza "Seviyoruz, sadece çok seviyoruz" cevabını alınca doğru adres olduğuna artık tamamen emin olmuştuk.

Amacımız her şeyden önce vicdanlı, özgüvenli ve sevgi dolu bir çocuk yetiştirmek. Öncül Gezegeni bunun için çok elverişli.

Dopdolu branş dersleri öğrenimine katkı sağlarken, sosyal anlamdaki gelişimini gözlemlemek anne baba olarak bizi en mutlu eden şey.

Ayrıca içinde bulunduğumuz Covid-19 ve diğer salgın hastalıklar süreçlerinde düzenli dezenfeksiyon işlemleri ve aldıkları önlemler ile içimiz son derece rahat.

Dursun ailesi olarak başta Öncül Gezegen'inin kurucusu Melis Öncül olmak üzere tüm ekibe özverili ve özenli çalışmaları, Kuminilerine bu kadar sevgi dolu ve titizlikle yaklaşımları için teşekkür ediyor ve iyi ki diyoruz.

 

Uras – Türkan - Emre Dursun

Anne Babalar için en zor olan şey evlatlarını birilerine veya bir okula emanet etmek olsa gerek… :)

Bizde kızımız Ela için bu zor kararı vermemiz gerekiyordu. Ancak bu süre zarfında aslında zor dediğimiz kararın Ataşehir Öncül Okulları sayesinde ne kadarda kolay ve güzel bir karar olduğunu anladık.

Zira kızımız Ela henüz Anne-Baba vs gibi birkaç kelime konuşabilen henüz 21 aylık bir bebekti. Şimdilerde kullanmış olduğu sınırlı kelimelerinin içerisine Arkadaş-Okul gibi kavramlar eklendi.

Belki de bu kelimeleri kullanarak bize çok şey anlatmak istiyor. ❤️ Şunu çok iyi anladık Kızımız Ela okulunu çok seviyorum arkadaşlarını çok seviyor, okuldaki öğretmenlerini ablalarını abilerini çok seviyor.

Biz de ebeveyni olarak Ataşehir Öncül Okullarını çok sevdik. Melis Hanım ve ekibi çocuklarımıza gerçekten kusursuz bir şekilde ilgi ve alaka gösteriyor. Sanki kendi çocuğuymuş gibi davrandıklarını gördükçe ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anlıyoruz. Ve çevremdeki her ihtiyacı olan ebeveynlere en içten şekilde öneriyorum.

İyi ki varsınız Ataşehir Öncül Okulu

Erusta Ailesi olarak kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz. ❤️

Çocuklarımızla ilgili gelecek kaygılarının arttığı şu günlerde bizim için en önemli kriter; kızımızın hayat boyu devam edecek öğrenme sürecine en doğru adımla başlamasıydı.

Sosyalleşmesi, kendini doğru ifade edebilmesi, özgüveninin gelişmesi, iletişim becerilerinin pozitif yönde artması ve tüm bunların samimi ve güvenilir bir ortamda gerçekleşmesi bizim için çok önemliydi.

Öncül Anaokulu'nda, içeri girdiğimiz ilk andan itibaren samimiyetin, güvenin, pozitif iletişimin, kaliteli eğitimin en güzel örneğini gördük ve tüm üyeleri ilk günden bu yana ailemizden biri gibi bu süreçte her daim kendilerini yanımızda hissettirdiler.

Eğitim içeriği, anında iletişim kurabileceğimiz platformla gün içinde ilettikleri anlık geri bildirimleri, biz velilere sundukları toplantılarla günümüzü güzelleştirmeleri, branş derslerinde ki çeşitlilikle çocuklarımızın becerilerini keşfetmelerine destek olmalarının yanında; sorgulayan, araştıran ve en önemlisi ATA'mızın izinde çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir kurumla birlikte olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz.

Biz, sevginin önde olduğu ve her çocuğa sevgi ile temasta bulunulan her ortamda öğrenmenin gerçekleşeceğine inanıyoruz. İşte bu yüzden kızımız için en doğru yerde olduğumuzu düşünüyoruz.

İyi ki yollarımız kesişmiş, içimiz rahat bir şekilde çocuğumuzu emanet etme lüksünü bize yaşattığınız için; başta Melis Hanım olmak üzere, Ayşegül Hanım ve tüm öğretmenlerimize ve ekibin diğer sevgi dolu tüm personeline yürekten teşekkür ediyoruz…

 

Nehir'in anne ve babasından kocaman sevgilerle…
EBRU-ERDEM ÇAVUŞYukarı ↑