atasehir@oncul.com.tr

0 216 455 50 45

0 543 266 01 56

Öncül Anaokulları olarak ÖME Modelini uygularken, öğrencilerin ilgi alanları, becerileri ve yeteneklerini ortaya çıkaracak rehberlik hizmetlerinin etkin bir şekilde okul içi ve dışı uygulanmasına ve sonuçlarının aile, öğrenci ve öğretmen iş birliğinin daha da güçlenmesi sağlayacak şekilde değerlendirilmesine özen gösteriyoruz.

Çocuk evreninde öğrenme süreci oynamak eylemiyle anlam bulmaktadır.

Öncül anaokulları olarak işleyiş sistematiğimizi; alfa kuşağının temsilcileri olarak gördüğümüz 2 - 6 yaş aralığındaki minik oyuncularımızın doğal salınımlarına eşlik edebilmek üzere yeniden yapılandırdık.

Anaokulu ortamına Öncül Gezegeni, oyun ustası öğrenicilere KuMinİ (Kutsal Minik İnsan) ismini verdik.

Onların doğuştan gelen merakından faydalanabilmek adına öğrenme ortamını yenilemelerini sağlayacak ortak, sorgulamaya dayalı bir kültür oluşturmayı hedefledik.

Dünyaya gelirken beraberlerinde getirdikleri masumiyet ve şeffaflık niteliklerini, henüz yitirilmemişken korumaya almayı ve onların özlük ünitelerini öz şefkat, öz güven, öz değer, öz sevgi, öz bakım vb. geliştirmeyi öncelikli olarak kabul ettik. Özgünlüklerini doya doya yaşayabilecekleri bir program akışı hazırladık.

Sözel iletişimi güçlendirecek açık uçlu sohbetlerin yer aldığı ve yaratıcı hikâyeler anlatımı ile anlamlı soru sormanın deneyimlendiği nitelikli KuMini Zamanı isimli felsefe oturumları düzenledik.

Çocuk Gelişimi alanındaki değişkenleri göz önünde bulundurarak, sınıf rutinleri, program akışı, çevresel şartlar ve çocukların keşfedip manipüle edebileceği materyaller gibi faktörlere de dikkatle yoğunlaştık.

Onların doğuştan sahip olduğu öğrenme becerilerinden "Biz nasıl faydalanabiliriz?" sorusunu sorduk ve kendimizin çocuk yanımızı hatırlatan, neşe dolu bir yaşantı döngüsüne sahip olabilmek için elde edeceğimiz yanıtları hemen hayata geçirmeye kendimizi adadık.

MARŞIMIZ

Yukarı ↑