atasehir@oncul.com.tr

0 216 455 50 45

0 543 266 01 56

Beslenme

Okul öncesi dönem yaşamın en duyarlı dönemlerinden biri olup yetişkinlik için temel oluşturan pek çok alışkanlığın geliştirildiği bir dönemdir. Bu dönemde yeterli ve dengeli beslenme kadar, iyi geliştirilmiş sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek de oldukça önemlidir.

Bu dönemlerinde taklitçi ve besin seçici olan miniklerimiz, besinlere karşı belirli ve kesin tavırlar koymaya başlar. Keskin tatlar ve kokulara çok hassas olmaları sebebiyle çiğ yenebilen domates, havuç gibi sebzeleri, pişmiş diğer sebze yemeklerinden daha çok tercih ederler.

Onların sağlıklı beslenmesi için 4 besin grubuna dahil çeşitli besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli bir şekilde tüketmeleri gerekliliğini göz önünde bulundurmayı sorumluluğumuz kabul ediyoruz. Bu bağlamda; ‘süt grubunda yer alan süt, yoğurt’, ‘et grubunda yer alan et, tavuk, yumurta, peynir, kuru baklagiller’, ‘sebze ve meyve grubu’ ile ‘tahıl grubuna giren ekmek, bulgur, makarna, pirinç vb.’ gibi besinlerin kendi mutfağımızda, yine 4 öğün şeklinde ve yeterli miktarlarda sunulmasına dikkat etmekteyiz.

KuMinİlerimizin sağlıklı yetişkinler olabilmesi için yeterli, dengeli ve mümkün olduğunca organik beslenmeleri yanında yaşlarına ve beden yapılarına uygun egzersizler yapmalarını da özendirerek büyüme süreçlerine dikkatle eşlik etmekten son derece huzurluyuz.

Yukarı ↑